Nasiona Marihuany

Czym różnią się automaty marihuany od zwykłej rośliny?

Co się kryje pod nazwą automatów?

Świat cannabis zdecydowanie ma wiele tajemnic. Wiele tajemnic zostało już odkrytych, ale jeszcze wiele nowości na przestrzeni lat nas czeka. Nie tak dawno automaty w kontekście nasion marihuany były całkowitą nowością. Obecnie są również genialne, ale już się do ich obecności przyzwyczailiśmy. Pod nazwą taką jak automaty marihuany oczywiście kryją się tak zwane kwitnące w sposób automatyczny odmiany rośliny. Na rynku już są prawie dwadzieścia lat. Co osiągnęły w tym okresie? Co najważniejsza zdążyły do siebie przekonać pasjonatów w zasadzie n całym świecie. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim:

  • łatwości uprawy,
  • szerokiej dostępności.

Nasiona marihuany

Nie możemy zapominać, że automaty nasion marihuany występują także po innymi nazwami. Na pewno spotkaliśmy się z określeniem autoflowering. Odmiany te kwitną w sposób niezależny od tego jak są długo wystawione na sztuczne światło czy też na promienie słoneczne. Jeśli chodzi o normalne oraz tradycyjne odmiany, to wzrost jest właśnie uzależniony w sposób bezpośredni jak długo dana roślina jest oświetlana. Zaś nasiona marihuany autoflowering kwitną mniej więcej dwa do góra trzech tygodni. Na pewno na to wpływu nie ma długość nocy jak i także długość dnia. Nie ma także żadnej konieczności jeśli chodzi o manipulację cyklów oświetlenia. Oczywiście chodzi o cykl pomiędzy wzrostem, a kwitnieniem. Najczęściej się zaleca stosowanie trzech cyklów światła na jedną dobę. Jest to 18/6, 24/0 czy też środkowy cykl, czyli 20/4. Pierwsza liczba to oczywiście ilość godzin przeznaczonych na naświetlenia. Najczęściej automaty marihuany się cechują stosunkowo niską wysokością. Do osiągnięcia stu procentowej dojrzałości wystarczy im osiem tygodni. Góra może to być trzy tygodnie więcej, czyli do jedenastu tygodni. Jest to już oczywiście czas maksymalny. Rośliny te także zdecydowanie rzadziej formują topy zbite. Dzięki gabarytom bardzo kompaktowym automaty są zdecydowanie roślinami uniwersalnymi. Wzrost ich daje znacznie więcej możliwości samej uprawy.

Istny boom na autoflowering

Pierwszą automatyczną odmiana, która trafiła na rynek komercyjny jest odmiana o nazwie Lowryder. Odmiana ta zawdzięcza kwitnienie automatyczne genom pochodzącym od odmiany Ruderalis. Na pewno naturalnie występujące odmiany Ruderalis w żadnym wypadku nie były atrakcyjne dla hodowców. Dlaczego? A chociażby ze względu na naprawdę stosunkowo bardzo małą zawartość psychoaktywnych substancji. Wszystko się zmieniło, gdy udało się opracować krzyżówki właśnie tych nasion z bardziej bogatszymi odmianami w THC. Obecnie niektóre z odmian automatycznych osiągają wzrost jak i także wydajność, która jest bardzo podobna do klasycznych. Pozwala to na przewidywanie, że w latach najbliższych automaty będą stanowiły coraz to większy i większy procent wszystkich upraw. Pojawi się z całą pewnością sporo nowych krzyżówek. Krzyżówki te będą zdecydowanie coraz bardziej opłacalne jeśli chodzi o ich uprawę. W zasadzie to prawie każda z odmian ma swojego odpowiednika automatycznego. Jest to naprawdę niesamowite. W ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwym boom oczywiście na automaty marihuany. Wszystko jak najbardziej wskazuje na to, że nie jest to moda, która będzie trwała jeden sezon. A na co możemy liczyć? Możemy z cała pewnością liczyć, że trend ten czy jak kto woli moda będzie trwała dłużej i dłużej. Możemy jak najbardziej na to liczyć. Automaty docenili na pewno mieszkańcy obszarów, które mają znacznie mniej przyjazny klimat. Między innymi właśnie dlatego hodowcy w Polsce także szczególnie sobie ten rodzaj nasion marihuany chwalą. Sprawdzają się świetnie także w klimacie, który należy do klimatu zmiennego jak i także co najważniejsze do klimatu nieprzewidywalnego. Uprawa zaś jest w znacznie mniejszym stopniu zależna od wszelkich zmian zaistniałych w pochodzi, a niżeli bywa to normalnie.

Dlaczego hodowcy tak bardzo uwielbiają właśnie te nasze tytułowe automaty?

Na samym początku bardzo duża grupa hodowców była wręcz sceptycznie nastawiona do automatów marihuany. Okazało się, że nie należy się tą sytuacją przejmować, ponieważ z czasem sytuacja się wręcz odwróciła. Hodowcy musieli mieć po prostu odpowiednią ilość czasu, aby się przekonać, że w żadnym wypadku automaty nie odbiegają niczym ważnych od odmian nasion marihuany regularnych. Co więcej przyznali z całą pewnością, że rośliny automatyczne mają naprawdę bardzo dużo zalet. Do najważniejszych na pewno należą niezwykła wygoda jak i także opłacalność naszej uprawy. Cykl życia danej rośliny się znacznie skraca. Jest to około sześćdziesięciu, do góra osiemdziesięciu dni. Jest to więc czas, w którym odmiany normalne umożliwiają jeden jedyny plon. Jeśli chodzi o automaty, to możemy uzyskać naprawdę dwa zbiory. Oczywiście musimy się liczyć z tym, że mogą być znacznie mniejsze, a niżeli plony tradycyjne. Za to krótki czas oczekiwania tę stratę mocno rekompensuje.

Nasiona konopi

Powolutku kierujemy się do zakończenia, a więc jak najbardziej należy się skłaniać ku podsumowaniu. Na pewno musimy sobie powiedzieć w sposób jasny i wyraźny, że nie mamy co się obawiać automatów. Osoby troszkę się ich obawiające powinny zmienić swoje podejście. Przede wszystkim osoby takie powinny przeczytać przynajmniej kilka artykułów w sieci o nich. Bardzo ważne jest także poczytanie osób, które cenią automaty i są do nich przekonane w stu procentach. Automaty są genialne w zasadzie w prawie każdym względzie, a my musimy o tym pamiętać. Na pewno automaty się cechują bardzo dużą wydajnością. Co więcej są one w dokładnie stu procentach bezpieczne. Mamy do czynienia z bardzo podobną sytuacją jak w przypadku feminizowanych odmian. Nie mamy w żadnym względzie do czynienia z GMO. Musimy wiedzieć, że w tym wypadku absolutnie wszystkie nasiona są wyłącznie właśnie wynikiem krzyżówek. Mniejsze nieco plony rekompensuje właśnie wspomniany już krótki okres oczekiwania naszego na zbiory. Dzięki temu możemy znacznie szybciej się cieszyć z efektów naszej pracy. Jeszcze warto dodać, że w przypadku automatów w ogóle nie mamy do czynienia z negatywnymi działaniami. Co więcej nie mamy także do czynienia z absolutnie żadnymi ubocznymi skutkami. Jakby tego było mało naprawdę większość właściwości roślin, również tych leczniczych naprawdę zostaje zachowana i to w pełni. Można zatem uzyskać jak najbardziej marihuanę, którą przysłowiowo można nazwać „pełnoprawną”. Dodatkowo uprawa w nie ustępuje naprawdę w niczym klasykom. Cieszmy się, że żyjemy w czasach, w których jak najbardziej możemy mieć dostęp do takich możliwości. Kiedyś hodowcy nie mogli nawet zamarzyć sobie o takich pomocach i ułatwieniach. W związku ze zwiększoną się popularnością nasion marihuany kwitnących automatycznie troszkę zanotowano na rynku spadek popularności nasion regularnych. Nie ma co się dziwić. Po prostu ludzie szukają nowości i ułatwień w swoim życiu. Jakby nie było nasiona marihuany automatycznie kwitnące takie możliwości nam oferują, a więc nich tylko czerpmy z nich jak najwięcej.

Pasta konopna – jakie ma właściwości?

Czym dokładnie jest pasta konopna?

Co jak co, ale pasta konopna jest produktem dla wielu osób naprawdę znanym. Jest to produkt, który „obił się” nam o uszy, ale nic więcej tak od siebie o paście konopnej nie jesteśmy w stanie powiedzieć. Zatem jak najbardziej niniejszy artykuł jest jak najbardziej potrzebny. Zaczynajmy zatem. Pasta konopna jest sposobem konsumpcji konopi, który jest:

  • najtańszy,
  • najszybszy.

Chodzi oczywiście o konsumpcję konopi, która ma naprawdę świetne właściwości zarówno terapeutyczne jak i także medyczne. Mówi się, że jest nawet skuteczniejsza od znanego chyba wszystkim oleju RSO. Przekonajmy zatem inne osoby do tego, aby po pastę konopną sięgały. No właśnie odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego po pastę konopną warto sięgać? Na samym początku musimy się zaznajomić z tym czym w ogóle jest pasta konopna. Kojarzy nam się z marihuaną jak i także z narkotycznymi doznaniami. Jednak czy oby na pewno jest to prawda? Zdecydowanie nie. Pasta konopna jak najbardziej jest dostępna w sklepach polskich. Zalicza się ona do farmakologicznych środków. Zatem jest to medyczna marihuana. Ma jednak zdecydowanie mniejszą zawartość THC. Nie działa dzięki temu psychoaktywnie. Pasta jest produkowana z uprawianej konopi w warunkach specjalnych i jasno określonych. Dzięki temu zawiera ona znacznie więcej substancji leczniczej CBD. Substancja ta reguluje jak i także stymuluje wiele fizjologicznych procesów, które zachodzą w organizmie. Wręcz zbawiennie może działać na nasz organizm gdy jest podawana w sposób regularny oraz także w jasno określanych dawkach.

Na rynku aż roi się od marihuany medycznej

Na rynku z całą pewnością znajdziemy całą masę różnego rodzaju marihuany medycznej. Wyróżnia się między innymi: tabletki, krople, olej, susz jak i także właśnie naszą tytułową pastę. Należy uwagę zwrócić na stężenie substancji CBD właśnie w przypadku past. Związek ten odpowiada właśnie za jej właściwości lecznicze. Należy także pamiętać, że należy zawsze przeczytać dokładnie ulotkę, ale najważniejsze jest to, aby przestrzegać i to ściśle zaleceń swojego lekarza. Na pewno konopnej pasty nie można stosować gdy jest się w ciąży oraz gdy karmi się piersią. Rynek konopnej farmacji rozwija się bardzo dynamicznie między innymi w Polsce. Warto w związku z tym poznać wszelkie właściwości konopnej pasty.

Jakie wyróżniamy właściwości konopnej pasty?

W przypadku pasty konopnej można wyróżnić całą masę właściwości. Wyróżnia się w niej niezbędne kwasy omega trzy, omega sześć, omega dziewięć, aminokwasy, łatwostrawne białko bardzo wysokiej jakości, wapń, żelazo, potas, witaminy z grupy B, fosfor jak i także witamina E. W dawniejszych czasach spożywano olej konopny jak i także nasiona wierząc, że organizmowi dostarczą potrzebnych odżywczych składników. Przy tym wszystkim nasiona były lekkostrawne jak i także pożywne. Obecnie pasta konopna głównie jest stosowana głównie w celach profilaktycznych jak i także w celach medycznych. Ogólnie wszystko to ujmując, to pasta konopna wpływa idealnie na zdrowie fizyczne jak i także na nasze zdrowie psychiczne. Pasta konopna bardzo często jest stosowana u pacjentów, którzy cierpią na takie dolegliwości jak: Alzheimer, Parkinson, cukrzyca, astma, epilepsja (czyli padaczka), reumatyzm, depresja oraz padaczka. Istnieją tak naprawdę badania, które potwierdzają skuteczność marihuany w walce z przeróżnymi dolegliwościami. Przede wszystkim chodzi tutaj o migreny oraz innego rodzaju bóle. Oprócz tego wszystkiego działa także przeciwzapalnie. Doskonale sobie radzi z wszelkiego rodzaju problemami pokarmowego układy. Jest także stosowana w odwykowych terapiach na przykład od heroiny, alkoholu czy też przy występowaniu lękowych stanów. Badania, które są najnowsze wskazuje zgodnie, że CBD ma moc, aby blokować rozwój jak i także migrację nowotworowych komórek. W związku z powyższym konopna pasta jest spożywana przez pacjentów jako pewnego rodzaju nowotworowa profilaktyka. Podsumowując już troszkę pierwszą część bardzo ważnych oraz przydatnych informacji należy powiedzieć jasno i wyraźnie, że konopna pasta wykazuje wiele właściwości. Są to takie właściwości jak: przeciwdrgawkowe, antydepresyjne, antypsychotyczne, przeciwnowotworowe, antyoksydacyjne jak i także przeciwwymiotne. Badania nad CBD dopiero są w fazie rozwoju. Jednak już ośrodki badawcze światowy upatrują w substancji tej naprawdę bardzo duży potencjał. W zasadzie co chwilę docierają do nas różnego rodzaju doniesienia o jej jakże cudownych właściwościach, które mogą przynieść dużą ulgę przy naprawdę wielu schorzeniach.

Kwestia legalności konopnej pasty

Pasty konopne dzielą na pasty konopne legalne jak i także na pasty konopne, które są nielegalne. Legalne pasty konopne to takie, które są wyprodukowane z siewnej konopi. A nielegalne? Z pastami nielegalnymi mamy do czynienia z pastą konopi, która jest stworzona z indyjskiej konopi z bardzo dużą zawartością substancji jaką jest THC. W sklepach polskich bez problemu znajdziemy legalne, nieodurzające, certyfikowane jak i także przebadane pasty konopne. Są także szeroko dostępne w Niemczech, we Francji czy też w Wielkiej Brytanii. Bardzo często znajdują się produkty te w sklepach ze zdrowym jedzeniem jak i także w aptekach nawet. Bardzo istotne jest także to, że pastę konopną wyprodukować można w jakieś kilkanaście minut w domu. Co musimy mieć? Musimy mieć nasiona marihuany, odpowiednie narzędzia jak i także olej konopny.

Ile kosztuje pasta konopna?

W zasadzie to wiele osób, które między innymi przez ten artykuł zainteresuje się pastą konopną będzie chciało wiedzieć ile ona kosztuje? W zasadzie na to pytanie także nie da się odpowiedzieć. W zależności od rodzaju sklepu będzie za pastę konopną płacić z goła inaczej. Musimy zatem przed jej zakupem zorientować się ile kosztuje w danym punkcie. Skoro chodzi o tą samą pastę, to musimy rozeznać się w cenach. Nikt nie chce przecież płacić zbyt wiele. Najlepiej gdybyśmy mogli zapłacić możliwie najmniej. Czasem nam się to jak najbardziej udaje. A jak jest z dostępnością pasty konopnej? O dostępność martwić się nie musimy. Możemy pastę konopną zakupić zarówno w specjalnych sklepach z nasionami marihuany jak i także w miejscach znacznie innych: apteki czy też sklepy ze zdrową żywnością. Wybór należy jak najbardziej do nas. Dla osób wygodnych, które już nie za bardzo udają się chętnie do sklepów mamy inny pomysł. Zawsze można bowiem skorzystać z możliwości zakupów w internetowym sklepie. Jest to dużo wygodniejsze jak i także jest to forma nowoczesnych zakupów. Podążamy w dzisiejszych czasach za modą, a i właśnie moda na nowoczesne zakupy ma miejsce. Nic tylko powinniśmy korzystać. Skoro możliwości obecnego świata są tak rozbudowane, to jak najbardziej powinniśmy to docenić. Nie utrudniajmy sobie życia, a przede wszystkim gdy tylko jest możliwość ułatwiajmy sobie je. Możliwości obecnie jest jak najbardziej całe mnóstwo. Możemy wybierać i korzystać z jakich tylko mamy ochotę. Głupotą totalną byłoby nie korzystać.

Nasiona Konopi

Nasiona Marihuany

Podobne wpisy